Userlike Live-Chat-Software Integration (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Roles
de: Rollen

en: Role
de: Rolle

en: All roles
de: Alle Rollen

en: About
de: Über

en: Recommended
de: Empfohlen

en: Not restricted
de: Uneingeschränkt

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Restricted to certain pages
de: Auf bestimmte Seiten eingeschränkt

en: All pages with exceptions
de: Alle Seiten mit Ausnahmen

en: Excepted: @roles
de: Ausgenommen: @roles

en: Path "@page" not prefixed with slash.
de: Pfad „@page“ nicht mit Schrägstrich vorangestellt.
