Userlike Live-Chat-Software Integration (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Pages
uk: Сторінки

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Default
uk: Базово

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Visibility
uk: Видимість

en: Roles
uk: Ролі

en: Role
uk: Роль

en: All roles
uk: Всі ролі

en: About
uk: Про модуль

en: Recommended
uk: Рекомендовано

en: Not restricted
uk: Без обмежень

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
uk: Вкажіть сторінки, використовуючи шляхи до них. Вводити по одному шляху на рядок. Позначка '*' означає будь-який символ. Приклади шляхів: %blog для сторінки блоґу і %blog-wildcard для кожного з персональних блоґів. %front — головна сторінка.

en: Restricted to certain pages
uk: Тільки для певних сторінок

en: All pages with exceptions
uk: Усі сторінки з винятками

en: Excepted: @roles
uk: Виключено: @roles

en: Path "@page" not prefixed with slash.
uk: Шлях "@page" не починається з косої риски.
