Userlike Live-Chat-Software Integration (1.0.0-beta4) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Default
fr: Par défaut

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Roles
fr: Rôles

en: Role
fr: Rôle

en: All roles
fr: Tous les rôles

en: About
fr: À propos

en: Recommended
fr: Recommandé

en: Not restricted
fr: Non restreint

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Spécifier les pages en utilisant leurs chemins. Saisir un chemin par ligne. Le caractère «*» est un caractère de remplacement (aussi appelé joker ou wildcard). Exemples de chemins : %blog pour la page du blog et %blog-wildcard pour tous les blogs personnels. %front représente la page d’accueil.

en: Restricted to certain pages
fr: Réservé à certaines pages

en: All pages with exceptions
fr: Toutes les pages avec exceptions

en: Excepted: @roles
fr: Excepté : @roles

en: Path "@page" not prefixed with slash.
fr: Le chemin "@page" n'est pas préfixé avec un slash.
