Userlike Live-Chat-Software Integration (1.0.0-beta4) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Role
hu: Szerepkör

en: All roles
hu: Minden szerepkör

en: About
hu: Leírás

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: All pages with exceptions
hu: Minden oldal kivételekkel

en: Excepted: @roles
hu: Kivéve: @roles

en: Path "@page" not prefixed with slash.
hu: „@page” útvonal elején nincs per jel.
