Userlike Live-Chat-Software Integration (1.0.0-beta4) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Default
it: Predefinito

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Visibility
it: Visibilità

en: Roles
it: Ruoli

en: Role
it: Ruolo

en: All roles
it: Tutti i ruoli

en: About
it: Informazioni

en: Not restricted
it: Non limitato

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Restricted to certain pages
it: Limitato a certe pagine
