Username (1.0.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: user
ar: مستخدم

en: Submit
ar: إضافة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Description
ar: الوصف

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Name
ar: الاسم

en: Log in
ar: تسجيل الدخول

en: Pattern
ar: النموذج

en: Messages
ar: الرسائل

en: Display name
ar: اسم العرض

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Space
ar: فراغ

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ar: تم إرسال تعليمات إعادة ضبط كلمة المرور إلى %name على البريد %email.

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Login page
ar: صفحة الدخول

en: Default country
ar: البلد الافتراضي

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.
