Username Policy (2.0.0-beta1) - en to te translation catalogue (6 entries)

en: About
te: గురించి

en: The username cannot begin with a space.
te: వాడుకరి పేరు ఖాళీతో మొదలవకూడదు.

en: The username cannot end with a space.
te: వాడుకరి పేరు ఖాళీతో అంతమవకూడదు.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
te: వాడుకరి పేరులో వరుసగా పలు ఖాళీలు ఉండకూడదు.

en: The username contains an illegal character.
te: వాడుకరి పేరులో తప్పుడు అక్షరం ఉంది.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
te: %name అనే వాడుకరి పేరు మరీ పొడుగ్గా ఉంది: %max లేదా అంతకంటే తక్కువ అక్షరాలుండాలి.
