Username Policy (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: About
ja: アバウト

en: The username cannot begin with a space.
ja: ユーザー名の先頭に空白文字は使えません。

en: The username cannot end with a space.
ja: ユーザー名の末尾に空白文字は使えません。

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
ja: ユーザー名に連続した複数の空白文字を含めることはできません。

en: The username contains an illegal character.
ja: ユーザー名に不正な文字が含まれています。

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
ja: ユーザー名 %name は長すぎます： %max文字以下である必要があります。
