Username Reminder (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Submit
it: Invia

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Subject
it: Oggetto

en: Email
it: E-mail

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
it: Le variabili disponibili sono: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
