User One (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Reset
it: Ripristina

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Features
it: Funzionalità

en: Apply
it: Applica

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
it: Un utente è considerato on-line per questo tempo dopo la sua ultima visita di una pagina.

en: About
it: Informazioni

en: Who's online
it: Utenti on-line

en: Master
it: Principale

en: There are currently @total users online.
it: In questo momento ci sono @total utenti collegati.

en: There are currently 0 users online.
it: In questo momento ci sono 0 utenti collegati.

en: A list of users that are currently logged in.
it: Un elenco di utenti che sono in questo momento connessi.
