User One (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Reset
fa: اعاده

en: User
fa: کاربر

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Apply
fa: تایید

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fa: یک کاربر برای مدت تعیین شده پس از آخرین مشاهده‌ی یک صفحه، آنلاین محسوب می‌شود.

en: About
fa: درباره

en: Who's online
fa: کاربران آنلاین

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: There are currently @total users online.
fa: در حال حاضر @total  کاربران آنلاین هستند.

en: There are currently 0 users online.
fa: در همین لحظه هیچ کاربری بروی خط نیست.

en: A list of users that are currently logged in.
fa: سجل کاربرانی که حالا بروی خط هستند
