User One (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: User
fr: Utilisateur

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Sort by
fr: Trier par

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Apply
fr: Appliquer

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fr: Durée pendant laquelle on considère qu'un utilisateur est en ligne après qu'il ait vu une page pour la dernière fois.

en: About
fr: À propos

en: Who's online
fr: Utilisateurs en ligne

en: Master
fr: Principal

en: There are currently @total users online.
fr: Il y a actuellement @total utilisateurs en ligne.

en: There are currently 0 users online.
fr: Il y a actuellement 0 utilisateurs en ligne.

en: A list of users that are currently logged in.
fr: Une liste d'utilisateurs actuellement connectés.
