User One (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Reset
ja: リセット

en: User
ja: ユーザー

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Features
ja: フィーチャー

en: Apply
ja: 適用

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ja: ユーザーがオンラインであると見なす時間を指定してください。 最後にページを表示してからこの時間が経過するまで、そのユーザーはオンラインであると見なされます。

en: About
ja: アバウト

en: Who's online
ja: オンライン状況

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: There are currently @total users online.
ja: 現在 @total 人のユーザーがオンラインです。

en: There are currently 0 users online.
ja: 現在オンラインのユーザーはいません。

en: A list of users that are currently logged in.
ja: 現在ログインしているユーザーの一覧。
