User Points (2.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Log
ja: ログ

en: Quantity
ja: 数量

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Points
ja: ポイント

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Userpoints
ja: ポイント

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿
