User Points (2.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.
