User Points (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Totals
de: Insgesamt

en: Transactions
de: Transaktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: User
de: Benutzer

en: All
de: Alle

en: Points
de: Punkte

en: Log message
de: Protokollnachricht

en: Amount
de: Betrag

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Pending
de: Ausstehend

en: Reference
de: Referenz

en: Balance
de: Kontostand

en: Reason
de: Grund

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Applied
de: Angewendet

en: User points
de: Benutzerpunkte

en: User Points
de: Benutzerpunkte

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Internal reference
de: Interner Bezug
