User Points (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Totals
id: Jumlah

en: Transactions
id: Transaksi

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: - None -
id: - Tiada -

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Log message
id: Pesan log

en: Amount
id: Jumlah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Pending
id: Tertunda

en: Reference
id: Referensi

en: Reason
id: Alasan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Admin
id: Administrator

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
