User Points (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Totals
ja: 合計

en: Transactions
ja: トランザクション

en: Description
ja: 説明

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Points
ja: ポイント

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Amount
ja: 量

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Reference
ja: 参照

en: Balance
ja: 残高

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Admin
ja: 管理者

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
