User Points (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: User
pt: Utilizador

en: All
pt: Todos

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: Amount
pt: Quantia

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Criado em

en: Pending
pt: Pendente

en: Reference
pt: Referência

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Admin
pt: Administrador

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
