User Points (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Totals
fa: مجموع

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: Description
fa: توضیحات

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: All
fa: همه

en: Points
fa: امتیازها

en: Log message
fa: گزارش

en: Amount
fa: مقدار

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Pending
fa: معلق

en: Reference
fa: ارجاع

en: Reason
fa: دلیل

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Admin
fa: مدیر

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Enter an optional reference code for this transaction. This is for internal tracking and is not shown to the end user.
fa: یک کد ارجاع اختیاری وارد کنید. این برای ردیابی درون سیستمی است و به کاربر نهایی نشان داده نخواد شد.

en: Asc
fa: صعودی

en: Internal reference
fa: ارجاع داخلی

en: Master
fa: مدیر
