User protect (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Password
ja: パスワード

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Roles
ja: 役割

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Role
ja: 役割

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Missing
ja: 喪失

en: User Protect
ja: ユーザープロテクト

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: Add user protection rule
ja: ユーザー保護のルールを追加

en: Add role protection rule
ja: 役割保護のルールを追加

en: Protect individual users and/or roles from editing operations.
ja: 個々のユーザーや役割を編集操作から保護します。

en: Add protection rule
ja: 保護ルールを追加

en: Edit protection rule
ja: 保護ルールを編集

en: Delete protection rule
ja: 保護ルールを削除

en: Protection rule
ja: 保護ルール

en: Protected entity type
ja: 保護されたエンティティのタイプ

en: Protected entity ID
ja: 保護されたエンティティのID

en: Protected entity
ja: 保護されたエンティティ

en: Added protection rule %name.
ja: %nameの保護ルールを追加しました。

en: Protection rule %label has been deleted.
ja: %labelの保護ルールは削除されました。

en: Edit protection rule %name
ja: %nameの保護ルールを編集

en: Updated protection rule %name.
ja: %nameの保護ルールを更新しました。

en: This user will be protected for all users except:
ja: このユーザーは以下を除くすべてのユーザーから保護されます:
