User protect (8.x-1.4) - en to gl translation catalogue (21 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: Enabled
gl: Activado

en: Edit
gl: Editar

en: Password
gl: Contrasinal

en: Weight
gl: Peso

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: User
gl: Usuario/a

en: All
gl: Todo

en: Role
gl: Rol

en: Provider
gl: Proveedor

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Missing
gl: Perdido

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Dependencies
gl: Dependencias
