User protect (8.x-1.4) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role
hi: भूमिका

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Missing
hi: लापता

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Dependencies
hi: निर्भरता
