User protect (8.x-1.4) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Password
hr: Lozinka

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: User
hr: Korisnik

en: All
hr: Svi

en: Roles
hr: Uloge

en: Role
hr: Uloga

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv
