User protect (8.x-1.4) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Roles
oc: Ròtles

en: Role
oc: Ròtle

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Missing
oc: Mancant

en: Machine name
oc: Nom sistèma
