Users metrics (1.0.0) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Default
pt: Por defeito

en: Top
pt: Topo

en: Last month
pt: No mês passado

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Area
pt: Área

en: Bottom
pt: Baixo

en: Role ID
pt: ID do grupo

en: Line
pt: Linha

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Hidden
pt: Oculto

en: Days
pt: Dias

en: Right
pt: Direita

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Chart type
pt: Tipo de gráfico

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Last week
pt: Na semana passada

en: Last year
pt: No ano passado

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: (empty)
pt: (vazio)

en: Registrations
pt: Inscrições

en: Group by field
pt: Agrupar por campos
