U.S. Web Design System (USWDS) (3.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Menu
fa: قائم

en: Picture
fa: تصویر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Medium
fa: متوسط

en: Basic
fa: پایه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Search block
fa: قالبک جستجو

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date
