U.S. Web Design System (USWDS) (3.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Menu
tr: Menü

en: Picture
tr: Görsel

en: Email
tr: E-posta

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Medium
tr: Orta

en: Phone
tr: Telefon

en: Basic
tr: Temel

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Account settings
tr: Hesap ayarları

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Extended
tr: Genişletilmiş

en: not
tr: değildir

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Search block
tr: Arama bloğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Big
tr: Büyük

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi
