U.S. Web Design System (USWDS) (3.0.0) - en to de translation catalogue (41 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: Content
de: Inhalt

en: Username
de: Benutzername

en: RSS feed
de: RSS-Feed

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Help
de: Hilfe

en: Default
de: Standard

en: Menu
de: Menü

en: Picture
de: Bild

en: Email
de: E-Mail

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Medium
de: Mittel

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Form Settings
de: Formulareinstellungen

en: Basic
de: Basis

en: Unpublished
de: Nicht veröffentlicht

en: Go to last page
de: Zur letzten Seite

en: Account settings
de: Kontoeinstellungen

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: First sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: Second sidebar
de: Zweite Seitenleiste

en: Extended
de: Erweitert

en: not
de: nicht

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Search block
de: Suche-Block

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Secondary Menu
de: Sekundärmenü

en: Primary Menu
de: Hauptmenü

en: Big
de: Groß

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Header settings
de: Überschrifteneinstellungen

en: Footer Menu
de: Fußzeilenmenü

en: Primary menu
de: Hauptmenü

en: Footer settings
de: Fußzeileneinstellungen

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date
