U.S. Web Design System (USWDS) (3.1.0) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: RSS feed
fr: Flux RSS

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Picture
fr: Image

en: Email
fr: Courriel

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Medium
fr: Moyen

en: Phone
fr: Téléphone

en: Form Settings
fr: Paramètres du formulaire

en: Basic
fr: Basique

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: not
fr: pas

en: Search block
fr: Bloc de recherche

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Big
fr: Grand

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
