U.S. Web Design System (USWDS) (3.2.0) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: RSS feed
bn: RSS ফীড

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Menu
bn: মেনু

en: Picture
bn: ছবি

en: Email
bn: ইমেইল

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Account settings
bn: একাউন্ট সেটিংস

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু
