U.S. Web Design System (USWDS) (3.2.1) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: RSS feed
da: RSS-feed

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Picture
da: Billede

en: Email
da: E-mail

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Phone
da: Telefon

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Account settings
da: Kontoindstillinger

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: not
da: ikke

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Search block
da: Søgeblok

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Primary Menu
da: Primær menu

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
