U.S. Web Design System (USWDS) (3.2.2) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: RSS feed
ar: تلقيمة آر.إس.إس

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Menu
ar: القائمة

en: Picture
ar: الصورة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Medium
ar: متوسط

en: Basic
ar: الأساسي

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Account settings
ar: إعدادات الحساب

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: not
ar: غير

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Search block
ar: صندوق البحث

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key
