U.S. Web Design System (USWDS) (3.2.2) - en to el translation catalogue (30 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: RSS feed
el: Ροή RSS

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Menu
el: Μενού

en: Picture
el: Εικόνα

en: Page
el: Σελίδα

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Medium
el: Μέσο

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Basic
el: Βασική

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Account settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: First sidebar
el: Πρώτη πλευρική ζώνη

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Search block
el: Μπλοκ αναζήτησης

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Primary menu
el: Κύριο μενού
