U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Menu
hu: Menü

en: Picture
hu: Kép

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Username or email address
hu: Felhasználónév vagy e-mail cím
