U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-alpha2) - en to bs translation catalogue (5 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Menu
bs: Meni

en: Picture
bs: Slika

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi
