U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Picture
id: Foto

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Username or email address
id: Nama pengguna atau alamat email
