U.S. Web Design Standards (USWDS) (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Medium
it: Medio

en: Phone
it: Telefono

en: Basic
it: Di base

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Username or email address
it: Nome utente o indirizzo e-mail
