Base USWDS - United States Web Design System (3.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: Search
pl: Szukaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Custom
pl: Własne

en: Medium
pl: Średnie

en: Phone
pl: Telefon

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Last
pl: Ostatni

en: Topics
pl: Tematy

en: First
pl: Pierwszy

en: Posts
pl: Wpisy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Big
pl: Duży

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Header settings
pl: Ustawienia nagłówka

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Page @items.current
pl: Strona @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
