Base USWDS - United States Web Design System (3.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Search
fa: جستجو

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Menu
fa: منو

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Custom
fa: سفارشی

en: Medium
fa: متوسط

en: Phone
fa: تلفن

en: Forum
fa: انجمن

en: Basic
fa: پایه

en: Last
fa: آخرین

en: Topics
fa: موضوعات

en: First
fa: اولین

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
