Base USWDS - United States Web Design System (3.0.0-rc2) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: RSS feed
uk: RSS-потік

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Menu
uk: Меню

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Last post
uk: Останній допис

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Medium
uk: Середній

en: Phone
uk: Телефон

en: Forum
uk: Форум

en: Basic
uk: Основні

en: Last
uk: Останній

en: Topics
uk: Теми

en: First
uk: Перший

en: Posts
uk: Дописи

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Extended
uk: Розширене

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Secondary Menu
uk: Другорядне меню

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Big
uk: Великий

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Hero
uk: Герой

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача
