Base USWDS - United States Web Design System (3.0.0) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: Search
it: Cerca

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Help
it: Aiuto

en: Email
it: E-mail

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Custom
it: Personalizzato

en: Medium
it: Medio

en: Phone
it: Telefono

en: Basic
it: Di base

en: Last
it: Ultimo

en: Topics
it: Argomenti

en: First
it: Primo

en: Posts
it: Messaggi

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Pagination
it: Paginazione

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
