Base USWDS - United States Web Design System (3.7.0) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: Search
tr: Ara

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Help
tr: Yardım

en: Menu
tr: Menü

en: Email
tr: E-posta

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Medium
tr: Orta

en: Phone
tr: Telefon

en: Basic
tr: Temel

en: Last
tr: Son

en: Topics
tr: Konular

en: First
tr: Birinci

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Extended
tr: Genişletilmiş

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Big
tr: Büyük

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
