Base USWDS - United States Web Design System (3.8.1) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Content
nl: Inhoud

en: RSS feed
nl: RSS-feed

en: Search
nl: Zoeken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Email
nl: E-mail

en: Last post
nl: Laatste bericht

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Custom
nl: Aangepast

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: Basic
nl: Basis

en: Last
nl: Laatste

en: Topics
nl: Onderwerpen

en: First
nl: Eerste

en: Posts
nl: Berichten

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: Pagination
nl: Paginering

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: Secondary Menu
nl: Secundaire menu

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Primary Menu
nl: Primair menu

en: Big
nl: Groot

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Header settings
nl: Kop-instellingen

en: Footer Menu
nl: Voetmenu

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: Primary menu
nl: Primair menu

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: First page
nl: Eerste pagina

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
