Base USWDS - United States Web Design System (3.9.0) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: RSS feed
hi: आर एस एस फीड

en: Search
hi: खोज

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Help
hi: मदद

en: Menu
hi: सूची

en: Email
hi: ईमेल

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Medium
hi: माध्यम

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Forum
hi: फोरम

en: Basic
hi: सामान्य

en: Last
hi: अंतिम

en: Topics
hi: विषय

en: First
hi: पहला

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
