USWDS - United States Web Design System Base (8.x-2.0-rc2) - en to pl translation catalogue (37 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: Search
pl: Szukaj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Custom
pl: Własne

en: Medium
pl: Średnie

en: Phone
pl: Telefon

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Big
pl: Duży

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Header settings
pl: Ustawienia nagłówka

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika
