USWDS - United States Web Design System Base (8.x-2.10-beta1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Home
uk: Головна

en: RSS feed
uk: RSS-потік

en: Search
uk: Пошук

en: - None -
uk: - Немає -

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Menu
uk: Меню

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Last post
uk: Останній допис

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Custom
uk: Власний

en: Medium
uk: Середній

en: Phone
uk: Телефон

en: Forum
uk: Форум

en: Basic
uk: Основні

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Extended
uk: Розширене

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Big
uk: Великий

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Page @items.current
uk: Сторінка @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date
