Base USWDS - United States Web Design System (8.x-2.15-beta1) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: RSS feed
da: RSS-feed

en: Search
da: Søg

en: - None -
da: - Ingen -

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Email
da: E-mail

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Custom
da: Tilpasset

en: Phone
da: Telefon

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Last
da: Sidste

en: Topics
da: Emner

en: First
da: Første

en: Posts
da: Indlæg

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Primary Menu
da: Primær menu

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Last page
da: Sidste side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
