USWDS - United States Web Design System Base (8.x-2.4-beta1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Home
fa: خانه

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Search
fa: جستجو

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Custom
fa: سفارشی

en: Medium
fa: متوسط

en: Phone
fa: تلفن

en: Forum
fa: انجمن

en: Basic
fa: پایه

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی
