USWDS - United States Web Design System Base (8.x-2.4-beta1) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: RSS feed
ja: RSSフィード

en: Search
ja: 検索

en: - None -
ja: - なし -

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Email
ja: メール

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Custom
ja: カスタム

en: Medium
ja: 中程度

en: Phone
ja: 電話番号

en: Forum
ja: フォーラム

en: Basic
ja: 基本

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
